Andrew Gryf Paterson (s.1974) on Soomes, Helsinkis elav Šoti päritolu kunstnik-korraldaja, kultuuriprodutsent, haridusaktivist ja sõltumatu uurija. Selles rollis on ta tegutsenud 14 aastat, mille vältel on ta olnud nii initsiaator, osaleja, autor ja kuraator erinevates koostöö ja valdkondadevahelistes protsessides. Andrew on töötanud meedia/ võrgu/ keskkonnakunsti ja aktivismi alal, spetsialiseerudes workshoppide, osalus- ja vahendusplatvormide kujundamisele. Tema uurimisvaldkondadeks on: sotsiaalselt siduv kunst; auto-etnograafilised ja -arheoloogilised meetodid ning teooriad; jätkusuutlikkuse küsimused sotsiaalsest, ökoloogilisest ja majandusperspektiivist.
Andrew haridus on multi-distsiplinaarne: BA(Hons) Fine Arts from Glasgow School of Art; MSc Computer-Aided Graphical Technology Applications, University of Teesside. Hetkel kirjutab oma doktoritööd Aalto Ülikooli Kunsti- ja Disainikooli meedia osakonnas. Doktoritöö teemaks on "Kunstniku praktika kui välitöö", mis peegeldab erinevaid praktikapõhiseid protsesse, millega ta on olnud seotud alates kolimisest Ida-Baltimere piirkonda 2003.aastal. Nendeks projektideks on muuhulgas 'Herbologies/Foraging Networks' (2010); 'Alternative Economy Cultures' program Pixelache Helsinki Festival (2009); 'Clip Kino' Kirjasto10 Helsinki raamatukogus ja mujal; 'Hengitä.hankala hengittää' Happihuone, Helsinki (2007), 'Add+PF+?' haridusprogramm Hyde Park Art Centre's, Chicago (2007); 'Tähtikuvitelma' Valon Voimat Festival, Helsinki (2005); 'Locative Media Workshop: Rautatieasema' Pixelache Helsinki Festival (2004/2006), 'Mapmyths' (2003-2004).
2011.aasta algusest on Andrew olnud Pixelversity väljundi ja haridusprogrammi koordinaator,
Andrew's residentuur on osa Axis of Praxis programmist koostöös Ptarmigan Tallinnaga ja selle toimumist rahastab Kulturkontakt Nord.