1. märtsist kuni 13. märtsini resideerub MoKS-is Eesti dokumentalist *Õnne Luha* ja teda assisteerib Kaukaasiast pärit videograafik *Hille Karm*. Nemad avavadki MoKSi külalisateljee 5.hooaja.
Õnne on pärit Haapsalust ja lõpetanud fotograafia eriala Tallinna II Kutsekeskkoolis. Alates 1996. aastast töötab vabakutselisena. Tema eelnevate tööde hulka kuuluvad sellised videofilmid nagu „ Osta elevant ära“, „Agulis“, “Hirmuotsija“, filmid sarjast „Päev minu elust“, “Linna talv“ jne.
Moostes töötab Õnne Luha projekti kallal, mis vaatleb külapoode. Poeprojekt kirjeldab külakauplusi, mis on kadumas ja muutumas seoses ühest ühiskonnakorrast (sotsialismist) teise ühiskonnakorda (kapitalismi) üleminekuga. Videofilm ei ole niivõrd dokument, kui just emotsionaalne videovaatlus. Eelnevalt on Onne Luha filminud 2003. aastal külakaupluseid Pärnu - Haapsalu maanteel. Väikestes poodides on säilinud sõbralik õhkkond, mis on palju väärtuslikum kui kaubavalik. Oli see ju kunagi külaelanike põhiline koos- ja läbikäimiskoht. Kuni seda õhkkonda veel on, peab seda jäädvustama.
Märtsikuisel resideerumisajal tutvutakse ümbruskonna külapoodidega, Aprillikuus filmitakse põhiosa materjalist ja monteeritakse film.
Laupäeval, 11. märtsil kell 18.00 *on Mooste kultuurimajas Õnne Luha filmiõhtu, kus näidatakse kolme populaarseimat filmi sarjast „ Päev minu elust- naised“. Režissöör tahtis näidata inimest, kes ei taha endast rääkida. Sarja kuuluvate filmide sõnumiks ongi, kuidas möödub ühe inimese argipäev.
Nätamisele tulevad „Merka“- filmi kangelanna Merka on keskikka jõudnud vitaalne aguliemand; “Anne”- Anne on muusikaõpetaja ja huvijuht Kose Gümnaasiumis; “Miina”- lugu 15. a Obinitsa koolitüdrukust.