Tony Gammidge is an artist, filmmaker, art therapist, lecturer and Arts and Health worker. His most recent work has been in running video and animation projects on medium secure units collaborating with the residents on the wards in making short films. These are mostly narrative based films with stories written by the participants. These might based on their lives, made up, remembered or from their imaginations or we might let the narrative emerge from the film making process.
He has been an Art Therapist since 1997 and mostly worked in adult psychiatry. Most recently he worked as the art therapist on a pilot research project on a stroke rehabilitation unit.
Tony also makes his own work including short films, installations as well as paintings, drawings and books.
14.märtsist 25.aprillini töötab MoKSis Brightonist, Lõuna- Inglismaalt pärit Tony Gammidge. Gammidge omandas maalikunstniku diplomi Winchester School of Arts´is ja magistrikraadi kunstiteraapias Goldsmith College´st. Praegu teenib Gammidge igapäevaleiba kunstiterapeudina Londonis. Gammidge meediumiteks on maal, joonistus ja video, millest ta loob installatsioone, animatsioone ja raamatuid. Tema loomingus ei saa tõmmata piire, kus lõpeb üks ja algab teine, oma videotes kasutab ta maale ja joonistusi, installatsioonides videot ja maali, maalis installatsiooni ja joonistust… Tema tööde märksõnaks võiks olla narratiiv, isiklik jutustus. Jutustusi ehitab ta abstraktsetest kujunditest ja sümbolitest. Need jutustused on isiklik reageering mõnele teisele loole, mitte selle teise loo ümberjutustamine vaid selle isiklik emotsionaalne tõlgendus. Jutustuse puhul pöörab Gammidge erilist tähelepanu vahenditele, millega lugu edasi anda. Näiteks oma videoanimatsioonides kasutab ta varjuteatrit, joonistusi, maale, isetehtud raamatuid, heli, valgust, live aktsioone. Moostes töötab Gammidge põhiliselt video ja animatsiooniga, valmistades ette näitust Y- galeriis Tartus, mida saab kaeda 28.märtsist 9.aprillini.